Cieľom projektu Chodím, jazdím bezpečne je  pripraviť deti na bezpečný a zodpovedný prístup k ochrane vlastného zdravia, nebáť sa mobility pri pohybe za vzdelaním ( domov, škola, tréning, a pod.)
Realizácia projektu:
November - december 2010
Materiálne zabezpečenie a vybavenie školy dopravnými značkami, reflexnými pásikmi, vestami, prilbami, nástennými mapami, malými mapami značiek, prvej pomoci a interaktívnou tabuľou. Zabezpečenie prezentačných predmetov pre sekundárnu cieľovú skupinu - deti MŠ.
Pripravenie prezentácii na vyučovacie hodiny v PowerPointe.
Vedomostná príprava žiakov z jednotlivých oblastí bezpečnosti na cestách.

Február 2011
2.2.2011 sa uskutočnil Deň otvorených dverí  pre žiakov MŠ.  Cieľom bolo predstavenie realizácie projektu Chodím, jazdím bezpečne pre MŠ. Žiaci veku primeraným spôsobom učili deti MŠ o bezpečnosti na cestách, používaní reflexných znakov  a dopravné značky. Interaktívnym spôsobom vyučovania dopravných situácií zaujali nielen deti ale aj rodičov a pedagógov ZŠ a MŠ.

Marec 2011
V spolupráci s Okresným riaditeľstvom Policajného zboru v Leviciach sa uskutočnili prednášky :
I. Bezpečnosť chodcov
II. Povinné vybavenie bicykla
III. Dopravné značky, križovatky ( interaktívne vyučovanie)
IV. Riadenie cestnej premávky - semafor
V. Povinnosti vodiča a spolujazdca

Nácvik podanie prvej pomoci a zabezpečenie základných životných funkcií učili žiakov lektori zo SČK  Územného spolku v Leviciach.
Ich názorné ukážky a uvedenie mnohých príkladov vyskytujúcich sa  živote,  motivovali žiakov ako sa správať a zachovať v záťažových situáciách.
Zo stretnutia si odniesli mnoho vedomostí a zručností pri záchrane toho najdôležitejšieho - ŽIVOTA !!!

Deň otvorených dverí Chodím, jazdím bezpečne
Prednáška o bezpečnosti na cestách
Prednáška prvej pomoci
oznam - darovanie krvi !