02.09. Slávnostné otvorenie školského roka

05.10. Artistické vystúpenie  v ŠKD

26.10. Medzinárodný deň školských knižníc
07.12. Mikuláš v škole

Príchod Mikuláša  si žiaci spríjemnili posedením pri zdravej desiatej.  Počas roka sa zapájajú do projektu Zdravá trieda - prísun vitamínov v ovocí a zelenine.
Mikuláš
Darovať krv pozývali deti zo Základnej školy Hontianska Vrbica.  Neplnoorganizovaná škola s počtom žiakov 10.

Malá škola veľkých skutkov
Hontianska Vrbica
Prvý deň po veľkonočných prázdninách sa brány Základnej školy v Hontianskej Vrbici otvárali nielen pre jej žiakov ale pre všetkých, ktorí sa odhodlali darovať kúsok seba a zachrániť tým život druhých. Malá škola sa preukázala veľkým skutkom.
V rámci projektu Chodím, jazdím bezpečne podporeného Nadáciou Allianz zorganizovala  mobilný odber najvzácnejšej tekutiny, ktorá prúdi v žilách každého z nás. Pracovníci Národnej transfúznej stanice v Nitre rozložili lôžka priamo  v triede ŠKD a verte , mali plné ruky práce.
Ráno prichádzali žiaci do školy netradične v sprievode svojich rodičov - darcov krvi. Práve rodičia sa stali hlavnými hrdinami , ktorí sa obetujú pre iných a dokážu zachrániť ľudský život.
Výzvu žiakov "...aj Ty môžeš zachrániť ľudský život!"  prijali  statoční obyvatelia Hontianskej Vrbice, poslanci obecného zastupiteľstva, zamestnanci firmy sídliacej v obci a zástupcovia Západoslovenských žriediel v  Santovke.
Prekvapením boli motorkári  Riders   Levice. Rachot čiernych strojov razom  zaplnil školský dvor. Ujovia aj tety v kožených oblekoch s veľkým srdcom zareagovali na výzvu žiakov a zanechali v našej škole nezabudnuteľné zážitky. Slová "Aj ja raz budem darcom krvi!", zazneli v tento deň niekoľkokrát. Na záver nechýbalo  bohaté občerstvenie, ktoré pripravili šikovné mamičky. Každému darcovi deti odovzdali na pamiatku ďakovný list.

Afrika
Vianoce
Etwinnig
Beseda so zamestnancom Vysokej školy zdravotníctva